Technologia STEICO

NOWOŚĆ: Aktualnie rozszerzamy naszą ofertę o domy drewniane wykonane całkowicie w technologii STEICO. Poniżej przedstawiamy niewątpliwe zalety  STEICO, oraz podstawowe przekroje ściany zewnętrznej i dachu. Zachęcamy jednak do wizyty na stronie www.steico.com, tam znajdziecie Państwo znaczenie więcej informacji na temat samej technologii oraz filozofii firmy.

Ściana zewnętrzna STEICO

Przekrój dachu STEICO

Przekrój ogólny domu STEICO

„System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym a nawet plus energetycznym”

Jeśli będą Państwo zainteresowani ofertą domu w technologii STEICO, wówczas prosimy o krótką informację przy składaniu zapytania za pośrednictwem wiadomości e-mail.

 

 

Technologia DOR-TEX

Oprócz STEICO, nieustannie rozwijamy naszą technologię, którą tworzy grupa inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie technologii drewna. Pomagają nam architekci, którzy potrafią zastosować ekonomiczne rozwiązania w indywidualnej formie architektury.

Budując nasze drewniane domy szkieletowe, wszystkie detale wykonujemy zgodnie z europejską jakością. Aby osiągnąć ten cel, używamy w naszej pracy naturalnych materiałów izolacyjnych, np. wełny mineralnej, płyt gipsowo-kartonowych, a także zdrowego, wieloletniego i wysuszonego do najkorzystniejszej wilgotności drewna C24.

Konstrukcje proponowane przez DOR–TEX są nie tylko tanie, ale również zdrowe. Zastosowanie odpowiednich systemów izolacyjnych pozwala na stworzenie korzystnych warunków cieplnych. Zewnętrzne ściany naszych budynków oddychają w taki sposób, że klimat wewnątrz budynku pozostaje świeży. Alergicy i astmatycy mogą spać spokojnie.

Ściana zewnętrzna DOR-TEX

Konstrukcję nośną ściany zewnętrznej stanowią drewniane słupy o przekroju 50×140 [mm]. Są to słupy strugane z czterech stron za pomocą frezarki. Pomiędzy słupami znajduje się miejsce, które zajmuje wełna mineralna KNAUF grubości 140 mm. Na zewnątrz ściany, montujemy dodatkową warstwę izolacji termicznej w postaci wełny elewacyjnej KNAUF. W standardzie ma ona 80mm grubości. Od środka, ściany naszych energooszczędnych domów, pokryte są gipsowo-kartonową płytą (w pomieszczeniach takich jak kuchnia, czy łazienka stosujemy płytę wodoodporną). Do elewacji zewnętrznych stosuje się tynk silikatowo-silikonowy, istnieje również możliwość zastosowania deski elewacyjnej dowolnego gatunku.

Przekrój ściany zewnętrznej

 

Ściana wewnętrzna DOR-TEX

Wewnętrzne ściany budujemy z elementów drewnianych (50×100[mm]), które pokryte są z dwóch stron płytą OSB3 oraz gipsowo-kartonową płytą. Pomiędzy nimi znajduje się przestrzeń, którą wypełniamy wełną mineralną.

Przekrój ściany wewnętrznej

Dach

W przypadku domów z piętrem stosujemy konstrukcje dachowe krokwiowo-jętkowe, krokwiowe, lub inne – w zależności od woli inwestora. Gdy chodzi o konstrukcję dachu bez piętra, używamy wiązarów dachowych, pokrytych odpowiednim impregnatem, a także zabezpieczonych folią dachową TYVEK. Preferowanym przez nas pokryciem dachu jest dachówko-podobna blacha falista. Oczywiście, w zależności od woli zleceniodawcy, jesteśmy w stanie zastosować dowolny rodzaj pokrycia dachu.

Okna i drzwi

Stosujemy drzwi zewnętrzne i okna z drewna, bądź z PCV. Trzy szyby w oknach to w zasadzie już standard. Tutaj jednak zdajemy się na życzenia zleceniodawcy.

Wentylacja

We wznoszonych przez nas drewnianych domach mieszkalnych ściany zewnętrzne wykonane zostały tak, by oddychały. Jest to jednak proces na tyle powolny, iż niezbędne jest zastosowanie dodatkowo otworów wentylacyjnych w łazience i kuchni. Także okna zainstalowane w naszych energooszczędnych domach, posiadają mikro-wentylację.

Podłoga

Na wylewce, którą wykonuje inwestor, ułożona zostaje izolacja przeciwwilgociowa. Następną warstwą są legary, pomiędzy którymi stosuje się wełnę mineralną. Wierzch przykrywamy płytą OSB3 22 mm. Istnieje możliwość alternatywna, tj. wykonanie betonowej wylewki na warstwie izolacji przeciwwilgotnościowej, i styropianie.

Przekrój stropu w domu z poddaszem użytkowym

Ogrzewanie

Szkieletowe, drewniane domy nadają się do ogrzewania każdą metodą. Ponieważ jednak nasze konstrukcje są niezwykle energooszczędne, godne polecenia jest zastosowanie ogrzewania elektrycznego, opartego na grzejnikach-promiennikach podczerwieni, które zużywają około 15% energii w stosunku do tradycyjnych grzejników elektrycznych. Rozwiązanie takie wspomagać można ogrzewaniem kominkowym. Na życzenie inwestora, możemy jednakże zastosować każdy istniejący na rynku system grzewczy.

Wykończenie

Elementy drewniane użyte w naszych konstrukcjach, jeśli zażyczy sobie tego inwestor, nie tylko suszymy, sezonujemy i strugamy, ale także zabezpieczamy za pomocą najwyższej jakości środków służących do ochrony drewna. Ściany można od wewnątrz malować, wykładać kafelkami, lub tapetować. Na podłogi można stosować deski, parkiet, terakotę, lub wykładzinę podłogową.

Przekrój ogólny domu DOR-TEX

Uwagi końcowe

W większości wykonywane przez nas energooszczędne, szkieletowe domy mieszkalne, montowane są na produkcyjnej hali. Zamontowanie konstrukcji na wylanym przez inwestora fundamencie, zajmuje nam zazwyczaj około 10 dni. Następnym krokiem jest przystąpienie do prac wykończeniowych.

Około 12 tygodni później nasz zleceniodawca może już zamieszkać w gotowym, drewnianym domu. Odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości dotyczące technologii. Aby skontaktować się z naszymi specjalistami, wystarczy kliknąć: KONTAKT >>